Вівторок, 13.04.2021, 12:37
Вітаю Вас Гість | RSS

Макіївське НВО "ЗОШ І-ІІІ ступенів - дитячий садок"Адреса: Київська обл., Білоцерківський р-н., с. Макіївка, вул.Центральна 1; тел. (04563) 2-45-37; E-mail: makiivkaschool@gmail.com

Меню сайту
Категорії розділу
Новини школи [499]
Дошка оголошень [126]
Гостьова книга [1]
Привітання, скарги та пропозиції залишайте тут
STOP BULLYING
Корисні посилання

Патріотичне виховання

 


2019 - 2020 н.р. 


 

 


День визволення України від фашистських загарбників

 

 

«Вклонися, моя Україно, цим людям величним і скромним,

що в назвах фронтів титанічних пронесли наймення твоє.

Ти словом достойним розкажеш своїм поколінням потомним,

чому їм довічну пошану твій вдячний народ оддає!»

 

 

   Сьогодні, 28 жовтня, ми святкуємо 75 річницю звільнення України від фашистських загарбників. Довгих три роки випробувань стали страшною ціною сьогоднішнього миру. Наш народ пережив страхіття війни, мужньо витримав усі випробування і доклав величезних зусиль, аби наблизити бажану мить Перемоги.

  Учні Макіївського НВО віддали шану героям України. Хвилиною мовчання, віршами та  покладанням квітів до обеліску вшанували пам'ять загиблих воїнів. Цікаво розповідала про війну, про сільських мешканців, які воювали і загинули в роки війни керівник музею  Василенко І.П.. Нікого не залишив байдужим перегляд фільму «Велика ціна перемоги». Також згадали про бійців УПА, які так само боролись за незалежність своєї батьківщини. Пам'ять про героїв війни житиме вічно. Героям Слава!День МИРУ

У 2014 році Організація Об'єднаних Націй обрала тему «Право народів на мир», щоби ще раз наголосити на важливості принципів, закладених Декларацією Генеральної асамблеї ООН про право народів на мир, з центральним твердженням про те, що стійкий прогрес людства та реалізація прав людини залежить від миру та безпеки. Напередодні Всесвітнього Дня Миру,  різні заходи та кампанії проходять в усьому світі з метою привернути увагу до необхідності підтримку миру.

Загальновідомим символом миру є голуб. Саме зображення цього птаха використав Пабло Пікассо для емблеми Всесвітнього конгресу прибічників миру, тому символічно, що саме цей символ виготовляли учні нашої школи .

Діти власноруч виготовили  паперових голубів як символ миру та духовного розвитку нації. До кожного паперового голуба учні прикріпили свої  листи, в яких  звертаються до учасників  АТО, дякують їм за мужність, бажають здоров’я, висловлюють прохання зберегти мир і спокій в Україні, бо хочуть радіти сонцю, квітам, зростати здоровими і щасливими.

Також цього дня учні підготували чудову виставку  квітів  під назвою «Нам потрібне мирне небо», а наймолодші учні нашої школи  стали активними учасникамиконкурсу малюнків на асфальті «І дорослі, і малі хочуть миру на Землі!»


2018 - 2019 н.р. 


 

День Гідності та Свободи

У макіївському НВО  21 листопада пройшли заходи  присвячені Дню Гідності та Свободи.

      Минув п’ятий рік з того моменту, як розпочалася революція - революція Майдану. Сьогодні для нас по-особливому звучав гімн,  а переглядаючи відео про події Майдану, ми бачили  гідність в очах жінок, чоловіків, матерів, волонтерів, медиків, священиків, всі вони захищали своє право на гідне життя. Але ми  не бачили гідності в тих, хто калічив і убивав людей тільки тому, що вони продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

        Ми будемо пам'ятати  загиблих героїв Майдану, Небесну Сотню, воїнів-героїв, які не повернулися з АТО. Для них горить свічка пам'яті,  а ще -  хвилина мовчання.

       Дивлячись на нинішнє становище нашої країни, впевнені, що немає такого українця,  який би не бажав миру і спокою Україні. Кожного дня, щогодини Україна завдяки чоловікам-героям, серед яких і наші славні земляки,  виборює право бути суверенною, єдиною державою. Тож  ми сьогодні молилися за наших мужніх захисників і просили у Бога одного: аби вони живими і здоровими і як якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.

День Захисника - День козацтва

З 08.10. по 14.10.  у  Макіївському НВО було проведено ряд заходів  присвячених Дню захисника України та Дню козацтва. Відбулися спортивні змагання «Естафета мужності» .  У змаганнях взяли участь  хлопці 8 – 11 класів. Класними керівниками проведено годину спілкування  «Мужність і відвага крізь покоління»Учні 14 жовтня відвідали учасників бойових дій  і  привітали їх з святом.

Найбільше сподобалося нашим учням Фестиваль української козацької пісні та танцю, де діти з  задоволенням виконували українські народні пісні та весело танцювали.

В бібліотеці під час подорожі козацькими стежками «Козацька держава – наша гордість і слава» дітям цікаво було дізнатись: хто такі запорожці та як ставали ними, про героїчні звитяги козаків, їх походи, побут та звичаї. Дітей зацікавила література про легендарних отаманів Богдана Хмельницького та Івана Сірка.

 

21 вересня - міжнародний день миру

Потрібен мир – тобі й мені

І всім на світі дітям!

Не тільки вранці  навесні

Нехай нам сонце світить.

Потрібен мир, трава в росі,

Усміхнений  нащадок.

Потрібен мир усім-усім,

Отриманий у спадок.

       21 вересня в Макіївському НВО відбулося свято присвячене  Дню  миру. Тезою дня став вислів: «Пробач… і ти отри­маєш мир». Також на святі звучали пісні про мир,  лунали дзвони миру. Усі учні школи взяли участь у  флешмобі «Діти України за мир у всьому світі». Як знак вдячності для воїнів  АТОпідготували вітальні  листівки  та випустили в небо голубів  з побажанням   «Хай буде мирним небо України».

 

2017 - 2018 н.р. 


Тиждень родинних цінностей

 

 

Моя сім’я – жаданий скарб,
Той найцінніший діамант
І найпрекрасніший смарагд,
Який від злого збережу,
І до добра я піднесу.

 

 

З давніх-давен серед українців виник і утвердився погляд на сім’ю і рід як на святиню, а на виховання дітей — як на святий обов’язок батьків.

Сім’я і школа – це берег та море. На березі дитина робить свої перші кроки, отримує перші уроки життя, а потім перед нею відкривається велике море знань, і шлях в цьому морі прокладає школа.

Стало традицією в травні відзначати тиждень сім`ї в нашій школі. Тому і учні, і вчителі не стояли осторонь цієї події.

В рамках тижня  проведені виховні години  з старшокласниками на тему «Сімейне право» . Відбулося Свято Букваря за участю батьків  у 1 класі  та у 3 класі  свято для матусь. Класні керівники  провели бесіди  «Дружна сім’я – першоджерело людського духу».

В бібліотеці школи діяла виставка художньої літератури та періодичної преси на тему «Мама, тато і я – українська сім’я».

З родини іде у світ людина і несе в нього своє серце, наповнене добротою і любов’ю, відчуттям краси і справедливості. Саме з сім’ї несе вона у світ правду, чесність, віру, традиції і звички. Тож недарма народне прислів’я каже: «Який кущ, така й хворостина, які батьки, така й дитина».

9 Травня - СВЯТО ПЕРЕМОГИ!!!

В селі Макіївка,  в сільському будинку культури та біля обеліска Слави,  відбулися  заходи, присвячені Дню Перемоги.

8 травня проведена акція "Зі святом, ветерани!".  Діти привітали квітами ветеранів війни та воїнів АТО.
9 травня  відбувся мітинг- реквієм  «1939-1945рр. Стій! Зупинись! Пам’ятай!» біля  обеліска Слави та покладання квітів, гірлянди, вінків  до пам'ятника загиблих воїнів.

  Пам’ятаємо  тих, хто не повернувся з Другої світової війни: рядових бійців, командирів, жінок, дітей, Небесну сотню і воїнів, які віддали своє життя в боях на сході України.  В їх світлу пам'ять учні нашої школи співали пісні, читали вірші, танцювали флешмоби,  інсценізували фрагменти війни, молилися за Україну та український народ,  адже на долю України випали важкі випробування.

       У всіх класах пройшли виховні години «Могили ці не обминай ніколи, поховані у них для нас живі». Крім того,  школярі переглянули фільми та ознайомились  з літературою  про Другу Світову війну.  Підготували виставку квітів   «Для Вас, Герої».

                Віримо! Нас не здолають вороги ніколи! Ми всі за мир, бо без миру         немає майбутнього у нашій вільній Україні. Настав час, коли один каже: «Слава Україні!», а мільйони відповідають: «Героям Слава!»

День ЦИВІЛЬНОЇ ОБОРОНИ

26 квітня в Макіївському НВО було проведено День цивільної оборони. До цього дня ми ретельно готувались. Створено наказ директора школи «Про підготовку та проведення Дня ЦО», в якому вказано план заходів. Усі учні взяли участь у заходах Дня ЦО.

Основними заходами,  проведеними у школі, стали:

  • заняття ЦО «Евакуація школи в умовах НС»;

  • відпрацювання прийомів користування засобами індивідуального захисту:  одягання протигазів;
  • вікторина  з питань ЦО;
  •  перегляд відео- презентації «Дії населення в надзвичайних ситуаціях»;

  • перша медична допомога;
  • нагадування телефонів служб порятунку ;
  • створені куточки ЦО.


 Гірчить ЧОРНОБИЛЬ крізь роки

 

Чорнобиля  гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

 

 

   26 квітня тривожні дзвони Чорнобиля нагадали нам про ту біду, яка сталася 32 роки тому. В Макіївському НВО до дня Чорнобильської трагедії відбулася лінійка «Дзвони Чорнобиля», а класні керівники провели  урок – реквієм «Чорнобиль не має минулого часу». Старшокласники ознайомились з тематичною виставкою в бібліотеці «На розпеченім серці реактора» і переглянули відеофільм «Чорнобиль 30 років потому». Учні початкової ланки школи показали пам'ять у малюнках «Гірчить Чорнобиль крізь віки» та взяли участь у акції «Зробимо нашу Землю блакитною і зеленою». Пам'ять про  загиблих ліквідаторів вшанували хвилиною мовчання. Горіла  свічка пам'яті…

      Доземно схиляємо голови в подяці перед ліквідаторами цієї  страшної аварії.

«Рушник єдності»

 

Влітку  лідерами в Лідерграді був започаткований  проект «Рушник єдності», на якому  учнівські самоврядування шкіл  району  мали можливість представляти свої емблеми.  Учнівське самовр

Шевченківські дні у Макіївському НВО

             

Жива

Душа поетова святая,

Жива в святих своїх речах,.

І ми, читая, оживаєм,

І чуєм Бога в небесах.

 В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє і шанує людство. До них належить ім’я великого українського поета, художника, просвітителя та пророка Тараса Григоровича Шевченка.

 З метою достойного вшанування пам’яті великого Кобзаря у Макіївському НВО було розроблено ряд заходів. Протягом тижня наші учні складали акровірші, ребуси; розгадували кросворди, вікторини;  малювали малюнки «Світ Шевченкових поезій». Відбулося віртуальне знайомство з життям і творчістю Т. Г. Шевченка.

 Найбільше учням сподобався літературно-музичний ранок «Хай палає свічка…», на якому учасники зуміли неперевершено показали свої акторські здібності.  На святі лунали не тільки безсмертні рядки з творів Т. Шевченка, а й виконувалися ліричні пісні на вірші поета. Захід супроводжувався пізнавальною презентацією та цікавим відео. Запаливши свічку та піднісши хліб із сіллю, учні вшанували пам'ять великого Кобзаря. Наприкінці свята всі учні та вчителі взялися за руки, піднесли з’єднані руки вгору і сказали: «Об’єднаймося ж, брати мої!». Адже, у наш складний час полум’яне слово Шевченка є дуже актуальним і дуже потрібним. Пам’ять про нього живе і буде жити вічно в серцях українського народу.

 

День рідної мови

21 лютого вся шкільна родина Макіївського НВО зібралася у врочистій залі. До проведення свята «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська мова» були залучені учні 1 - 11 класів. Школярі переглянули цікаве відео про історію виникнення цього дня. У ході свята лунали прекрасні поезії та ліричні пісні про рідну мову. Ведучі розповіли, що наша мова мелодійна, як пісня солов’я, прекрасна і барвиста, наче дощова веселка. Усіх присутніх зворушила «Казка про українську мову», у якій розповідалося про поневіряння нашої рідної мови… Але яке ж свято без гумору? Весело і дотепно прозвучали усмішки Павла Глазового. Щирий сміх та бурхливі оплески викликала весела інсценізація: «На дискотеці». Закінчилося свято молитвою за рідну мову.

Лінійка-реквієм в пам'ять Героїв Небесної сотні

 

 

Вони співали “Ще не вмерла…” і вмирали…
Земля тремтіла, під ногами ж – твердь…
Їм янголи обличчя прикривали…
А ті під вибухи гранат ішли на смерть…

 

 

Сьогодні в Макіївсьому НВО відбувалася лінійка-реквіємщоб вшанувати пам'ять Героїв Небесної сотні. В скорботі і жалобі ми схиляємо низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний час ХХІ століття. Учні і вчителі хвилиною мовчання та свічкою пам'яті згадали усіх загиблих Героїв, які відали своє життя за наше майбутнє. Всі ми згуртувалися у молитві за Україну і просили в Бога, щоб дав нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на рідній землі.

В усіх класах пройшли години спілкування «Пам’яті тих, хто не повернувся додому» з переглядом відео. Також учні нашої школи взяли участь у акції «Подаруй свого ангела Героям Небесної Сотні» та відвідали учасницю і активістку Майдану, волонтерку Куценко Марію Петрівну, яка поділилася своїми власними і дуже болючими спогадами.

Герої не гинуть!!!

Героям слава!!!

29 січня 2018 року - 100 років бою під Крутами...

  

На  Аскольдовій  могилі
Поховали  їх —
Тридцять мучнів  українців,
Славних,  молодих…

 

  Такими словами   29 січня 2018 року в Макіївському НВО відбулася лінійка  пам’яті,  присвячена подвигу Героїв Крут. Минуло 100 років від того часу, коли відбувся  бій під Крутами. Учні переглянули документальні фільми «Бій під Крутами».

  Крім лінійки , зі старшокласниками у школі проведені виховні бесіди,  години спілкування, усні журнали за темою «Пам’ятай! Ти нащадок Героїв!». А в бібліотеці  кожен мав можливість ознайомитись з виставкою літератури «Сторінки боротьби за державну незалежність України: герої Крут». Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Але сміливість та жертовність учасників бою зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють оборонців  Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут називають першими кіборгами.

Вічна слава героям Крут!

День СОБОРНОСТІ

«Україно, соборна державо, сонценосна колиско моя» - саме такими словами 22 січня, в Макіївському НВО,  почалося урочисте свято з нагоди Дня Соборності України. До цієї урочистості учні школи готувалися заздалегідь. Вони  складали вірші, писали твори, малювали малюнки, присвячені теми миру, єдності та цілісності нашої держави. В шкільній бібліотеці було організовано виставку художньої та історичної літератури на тему: « В єднанні  наша сила». А на завершення свята усі присутні взялися за руки і утворили ланцюг , який став символом єднання усіх нас, усіх, хто прагне миру і стабільності в нашій Україні.

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відзначається «День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС». Указ N 945 про заснування цієї пам'ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

Чорнобиль для нас ніколи не стане минулим. Величний подвиг здійснили всі, хто брав участь у ліквідації наслідків вибуху на четвертому енергоблоці атомної станції. Ця катастрофа ще дуже довго буде відчуватися важким відлунням в наших серцях. Нехай мирний атом служить на благо людства.

Ми висловлюємо щирі слова подяки всім ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу. Наша повага і шана – тим, хто щодня бореться із страшними хворобами, викликаними катастрофою.

На жаль, багато хто з ліквідаторів вже давно покинули це земне життя. Їх вшануємо хвилиною мовчання.

Велика шана і уклін до землі всім героям, всім, хто не жалкував себе, всім, хто врятував нас від ще більшого лиха.

Тиждень ПРАВА

З 04 грудня  по 08 грудня  у Макіївському НВО проводився тиждень правових знань.

Заходи проводила вчитель історії та правознавства Блощенко Г.М.

04.12.2017 року –загальношкільна лінійка,  на якій Блощенко Г.М. ознайомила з планом проведення  «Тижня правових знань»

 Учні  10-11 класів переглянули науково-популярний фільм «Конвенція про права дитини».

Проведено конкурс на кращий малюнок на тему «Права дитини в малюнках», літературний твір, на тему «Права очима дітей». (1-11 класи).

 

05.12 2017 року учителем правознавства проведено конкурси на правову тематику. (6-11 класи).

Між учнями 9-10 класів пройшла юридична гра «Юридичний футбол».

Бесіда на тему: « Що треба знати про право і закон».

 

06.12.2017 року-розгадування кросвордів, ребусів на правову тематику. (5-11 класи).

Блощенко Г.М. для початкових класів провела цікаву подорож «Казки читай-порушень не допускай».

Бесіда  «Закони й правоохоронні органи».

 

07.12.2017 року-засідання шкільного парламенту. Зустріч за круглим столом на тему: «Підлітки і права та обов’язки».

Соціальний педагог Бердалик Л.В. провела тренінг «Підлітки мають знати свої права» (9-10 класи).

Виставка малюнків «Права дитини в малюнках».

 

08.12.2017 року –зустріч з студенткою юридичного факультету. Правовий квест.

Тиждень правових знань не пройшов непоміченим, заходи, які були проведені знайшли відгук у серцях і свідомості наших учнів.

Лінійка до дня пам'яті жертв Голодомору ”Україна пам’ятає!"

 

”Україна пам’ятає!"

Голодомор 1932-1933 рр. – одна з найстрахітливіших сторінок у новітній історії українського народу. Роки державної незалежності України стали часом складного усвідомлення причин перебігу та наслідків національної катастрофи українців.

 

 

Сколихнулась Україна від скорботи і жалю. Припустилися від чорного болю жалобних стрічок Державні прапори.Запізнілими дзвонами шукаємо мільйони українських душ, щоби вписати їх в історію Пам'яті.

24 листопада  у  Макіївського НВО пройшов захід присвячений пам’яті жертв голодомору.

Школярі на конкретних фактах ознайомилися з причинами цього страшного лиха, почули спогади очевидців трагедії. Усіх присутніх не залишив байдужим відеосюжет документального фільму  «Великий голод».

Учасники заходу запалили свічки, які символізують скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів. Учителі запропонували присутнім усіма сім’ями та родинами 25 листопада приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку».

Наостанок, пам'ять безневинних жертв страшного голодомору вшанували хвилиною мовчання.

День ГІДНОСТІ

У Макіївському НВО пройшли заходи,  присвячені Дню Гідності та Свободи.

Минув четвертий  рік з того моменту, як розпочалася революція - революція Майдану. Сьогодні для нас по-особливому звучав гімн,  а переглядаючи відео про події Майдану, ми бачили  гідність в очах жінок, чоловіків, матерів, волонтерів, медиків, священиків. Всі вони захищали своє право на гідне життя. Але ми не бачили гідності в тих, хто калічив і убивав людей тільки тому, що вони продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.

На  лінійці , яка проходила під гаслом  «Ми – усі разом»учні підтвердили, що вони пам'ятають  і будуть пам'ятати  загиблих героїв Майдану, Небесну Сотню, воїнів-героїв, які не повернулися з АТО. Для них горить свічка пам'яті,  а ще - хвилина мовчання. Тож  ми сьогодні молилися за наших мужніх захисників і просили у Бога одного: аби вони  живими і здоровими   якнайшвидше повернулися додому, до своїх матерів, дружин та дітей.

 

Тиждень ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

З 9 по 14 жовтня 2017 року у  Макіївському НВО проходили заходи з нагоди відзначення Дня захисника України, метою яких є виховання української молоді в дусі військових традицій українського народу, формування патріотичної свідомості, формування і розвиток мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Протягом тижня класні керівники провели виховні години «В єдності наша сила», «Українські звитяжці», «Історична подорож у часі», «Славетні імена України», «Ми нащадки козацького роду». Учні школи долучилися до акції «Напиши вітання захиснику України». Також учні подивилися презентацію до Дня захисника «Україна – мати. Вмій її захищати». Під час презентації було прослідковано історію виникнення Свята захисника Вітчизни, був показаний виступ Президента України щодо визначення святкової дати 14 жовтня.

Старшокласники переглянули як художні, так і документальні відеоматеріали про подвиги захисників України, історичні факти становлення української армії.

У початкових класах пройшло свято для татусів «Батько – оберіг роду».

 

Білоцерківська 72 бригада подарувала учням нашої школи підписаний  автографами прапор, а діти відповіли взаємністю:написали свої щирі побажання та передали прапор на передовуВоїнів-односельчан АТО привітали квітами, вітальними, власноруч виготовленими листівками, солодощами та побажали усі мирного неба над головами.

Тиждень 26–ї річниці НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ.

У нашій школі перший  тиждень навчального року  був присвячений 26–й річниці незалежності України. У 5 - 11 класах пройшли години спілкування «Ми будуємо Україну -  європейську демократичну країну»Учні 1 - 4 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Моя країна - Україна», а учні  першого класу ознайомилися з головними символами нашої державиВсіх об’єднало свято української пісні «Україно, ти для мене диво»

 

Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2021
Хостинг від uCoz